Jak czyścić protezy zębowe?

Choć na pierwszy rzut oka czyszczenie protezy zębowej jest dosyć proste jednak, aby skutecznie usunąć zalegające zanieczyszczenia nie wystarczy zwykłe przepłukanie pod ciepłą wodą. Higiena tego elementu wymaga nieco więcej wysiłku, jednak podążając za zaledwie kilkoma prostymi wskazówkami możesz cieszyć się świeżością i estetycznym wyglądem przez cały dzień.

Protezy zębowe — jak czyścić?

Dlaczego systematyczne czyszczenie protez jest dobrym pomysłem? Zaniedbując higienę jamy ustnej — w jakimkolwiek zakresie — stwarzasz doskonałe warunki do rozwoju bakterii i innych drobnoustrojów, przez co narażasz się na rozmaite choroby i dolegliwości zębów, które posiadasz. Dodatkowo tego rodzaju uzupełnień nie sposób sztucznie wybielić, a odpowiednia pielęgnacja pomoże Ci utrzymać nienaganną estetykę.

Higiena protez zębowych w tym zakresie opiera się na dwóch filarach — skutecznych metodach mycia oraz właściwych produktach. W pierwszej kolejności warto wyposażyć się w specjalną szczoteczkę o delikatnym włosiu. Pomocne są również tabletki do rozpuszczania w wodzie, odpowiednie pasty i płyny.

Jeśli chodzi o metody, tutaj sprawa jest nieco prostsza. Ważna jest regularność — tego typu elementy myj przynajmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Pod bieżącą wodą użyj szczoteczki, aby usunąć zalegające resztki jedzenia. W przypadku wariantów stałych dobrą praktyką jest także użycie nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej. Zwróć również uwagę na przechowywanie wariantów ruchomych — najlepiej nasucha bowiem przechowywanie w szklance wody sprzyja rozwojowi bakterii.

Jak czyścić protezy zębowe — higiena i pielęgnacja

Więcej informacji na temat pielęgnacji protez zębowych, czyszczenia oraz innych aspektów higieny jamy ustnej znajdziesz w ramach pozostałych wpisów na naszej stronie internetowej. W celu umówienia się na konsultację w naszym gabinecie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.