Jak dbać o biały kolor zębów

Nieskazitelny uśmiech jest dla nas niczym wizytówka – dzięki niemu możemy rozładować napięcie, dodać komuś otuchy lub pokazać, że mamy dobry nastrój. Aby móc prezentować go w pełni, warto najpierw zadbać o odpowiedni stan jamy ustnej. Biały kolor zębów jest świetnym podkreśleniem aparycji i dodaje pewności siebie w wielu sytuacjach – w niniejszym artykule dowiesz się, jak o niego zadbać.

Od czego zależy kolor zębów?

Kolor zębów zależy od naszych genów, które decydują o grubości i przezroczystości szkliwa – im jest delikatniejsze, tym trudniej osiągnąć jest efekt nieskazitelnej bieli. Nawet mocno zmineralizowana warstwa szkliwa może jednak słabnąć i ścierać się z wiekiem, przez co uzębienie nabiera odcienia beżu. Efekt ten można spowolnić właściwą higieną, czyli regularnym szczotkowaniem i wizytami u dentysty. Unikanie produktów powodujących przebarwienia, takich jak kawa, herbata czy wyroby tytoniowe również pomoże utrzymać białą barwę Twojego uśmiechu.

Domowe sposoby na wybielanie zębów – czy warto je stosować?

Zarówno na drogeryjnych półkach, jak i w domowych spiżarniach znajdziemy środki, które są zachwalane jako sposób na biały uśmiech. Wybór jest dość szeroki: od past do zębów, pasków wybielających aż po kuchenne mieszanki, takie jak soda i cynamon, cytryna, truskawki czy węgiel spożywczy. Przed zastosowaniem takich metod warto jednak poradzić się stomatologa. Domowe sposoby na poprawę koloru uzębienia mogą przyczyniać się do szybszego ścierania się szkliwa, powodując efekt odwrotny od zamierzonego.

Profesjonalne sposoby na biały kolor zębów

W ofercie zabiegów gabinetów dentystycznych znajdziesz szereg usług, które mogą poprawić wygląd Twojego uśmiechu – wśród nich jest również wybielanie zębów. Wizyta u stomatologa to najbardziej profesjonalne wyjście – oferuje bezpieczeństwo i skuteczność. Specjalistyczna opieka oraz profesjonalne preparaty zastosowane przez dentystę dają największą szansę na biały kolor zębów, który zostanie z Tobą najdłużej. Stomatolog przed dokonaniem zabiegu oceni również stan Twojej jamy ustnej pod kątem ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.