Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest to metoda miejscowa iniekcji różnymi substancjami aktywnymi podawanymi śródskórnie. Polega ona na śródskórnym oraz podskórnym podawaniu małych substancji odżywczych, mikroelementów pierwiastków śladowych, środków stymulujących, a także witamin. Zabieg wykonujemy na wybraną okolicę i powtarzamy go cyklicznie.

Wskazania do zabiegu:

  • skóra przesuszona, szara, wiotka, cienka i mało elastyczna
  • odmłodzenie skóry- drobne zmarszczki
  • worki i cienie pod oczami
  • utrata włosów
  • i wiele innych

Jest to mało inwazyjny zabieg, a sprawdzone preparaty podawane są bezpośrednio do miejsca, gdzie występuje problem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu powierzchniowym, a stosowane preparaty dobrane są do specyfiki problemu.

Substancje zawarte w preparatach do mezoterapii to m.in.: kwas hialuronowy, tauryna, dexpanthenol, glutation, witamina C, biotyna, retinol, krzem.

Odstępy czasowe między zabiegami. Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od wieku, stanu skóry i potrzeb pacjenta. Przyjmuje się, że jest to około 4-5 zabiegów przeprowadzanych co 2-3 tygodnie.

Preparaty do mezoterapii stosowane w naszym gabinecie to: Venome Amber Hydro, Amalian Balance, Venome Meso Tight, Prophilo ( stymulator tkankowy), Venome Hair Filler ( profilaktyka i zahamowanie wypadania włosów, wzmacnia i przyśpiesza ich wzrost).