Wolumetria twarzy – lifting wolumetryczny

To zabieg, który ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem, kiedy tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.

Wskazania do zabiegu:

  • uwydatnienie kości policzkowych
  • modelowanie policzków
  • modelowanie brody
  • modelowanie linii żuchwy (np. tzw. „profil Angeliny Jolie”- modelowanie brody, policzków i kątów żuchwy)
  • spłycenie fałdu nosowo-wargowego.

Zabiegi wolumetryczne policzków pozwalają nam na delikatne uniesienie środkowego piętra twarzy, przez co spłycają się bruzdy nosowo-wargowe i unoszą kąciki ust, a także delikatnie poprawia się owal twarzy w okolicy linii żuchwy (tzw. „chomiki”). Pozwala to uzyskać bardziej harmonijny i odmłodzony wygląd twarzy. Aby uzyskać naturalny efekt musimy zastosować od 1 do 2 ml preparatu na stronę, przy dużych zanikach preparatu należy podać więcej. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu powierzchniowym (maść znieczulająca), stosując preparaty o wysokiej gęstości.

Zabieg modelowania brody pozwala uzyskać świetne rezultaty przy cofniętej bródce lub skróconym dolnym odcinku twarzy. Wspaniale sprawdza się w połączeniu z ostrzyknięciem mięśni bródkowych toksyną botulinową oraz modelowaniem policzków i kątów żuchwy. Efekt ostateczny zabiegu widoczny jest po 1-2 tygodniach.