Blog - porady stomatologiczne

Jak czyścić protezy zębowe?

Choć na pierwszy rzut oka czyszczenie protezy zębowej jest dosyć proste, aby skutecznie usunąć zalegające zanieczyszczenia nie wystarczy zwykłe przepłukanie pod ciepłą wodą. Higiena tego elementu wymaga nieco więcej wysiłku, jednak podążając za zaledwie kilkoma prostymi wskazówkami możesz cieszyć się (...)

Jak myć zęby?

Prawidłowa higiena jamy ustnej obejmuje kilka istotnych kwestii. Choć często skupiamy się przede wszystkim — i w większości przypadków słusznie — na systematyczności podczas dbania o własny uśmiech, równie ważnym aspektem jest także to, jak myjemy zęby. Odpowiednia technika pozwala (...)

Leczenie zębów u dzieci

Budowanie pozytywnych nawyków w zakresie dbania o higienę jamy ustnej warto rozpocząć możliwie najwcześniej. Właściwa i regularna profilaktyka może uchronić naszych podopiecznych od wielu przykrych dolegliwości. Istotne jest przede wszystkim dokonywanie kontroli stomatologicznych, które pozwolą na szybkie zdiagnozowanie potencjalnych problemów. (...)

Ból zęba – co robić kiedy się pojawi?

Dolegliwości jamy ustnej należą do najbardziej uciążliwych i nieprzyjemnych — kto kiedykolwiek doświadczył ostrego bólu zęba, ten wie, w jakim stopniu utrudnia on codzienne funkcjonowanie, praktycznie uniemożliwiając dłuższą koncentrację. Najczęstszą przyczyną nagłego wystąpienia tego rodzaju dolegliwości jest zapalenie miazgi, czyli (...)

Profilaktyka próchnicy u dzieci

Dolegliwości i choroby szkliwa u najmłodszych to problem stosunkowo powszechny, jednak to próchnica u dzieci nierzadko zostaje zbagatelizowana, szczególnie na początkowym etapie. Wczesna diagnoza w połączeniu z szybką reakcją na narastający problem pozwala zatrzymać, a nawet całkowicie odwrócić postępującą erozję (...)

Przebarwienia na zębach – jak sobie z nimi poradzić?

Nie jest tajemnicą, że posiadanie nieskazitelnego, śnieżnobiałego uśmiechu znajduje się w kręgu marzeń dużej części pacjentów. Jednak rozmaite czynniki, na które mamy większy lub mniejszy wpływ — między innymi dieta, tryb życia oraz nawyki w zakresie higieny, a także indywidualne (...)

Implanty zębowe – inwestycja w uśmiech

  Rosnące zapotrzebowanie ze strony pacjentów oraz dynamiczny rozwój technologii — który skutkuje nie tylko implementacją coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, ale również poprawą ich dostępności — przyczyniły się do znaczącego wzrostu popularności tej gałęzi stomatologii. Implanty zębowe stanowią zauważalną część (...)